«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Acer’ın Chromebook’ları sağlık alanındaki temel zorlukların üstesinden geliyor

Acer’ın Chromebook’ları sağlık alanındaki temel zorlukların üstesinden geliyor

acerin-chromebooklari-saglik-alanindaki-temel-zorluklarin-ustesinden-geliyor.jpg

Sağlık çalışanları, günümüzün temel sağlık hizmeti zorluklarının üstesinden gelmek ve uzak bölgelerde bile hizmetlere sürekli erişim sağlamak için performansı, bağlanabilirliği, yönetilebilirliği ve güvenliği zahmetsizce harmanlayan çözümlere ihtiyaç duyuyor. Acer, bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla yeni Chromebook bilgisayarlarını sağlık sektörünün dinamik ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış, çok yönlü ve dayanıklı cihazlar olarak konumlandırıyor.

Mobil sağlık hizmetlerini dönüştürüyor
 
Sağlık çalışanlarını sabit iş istasyonlarından kurtarmak için tasarlanan Acer Chromebook cihazları, Wi-Fi bağlantısı olmadan da erişilebilen uygulamalar sayesinde gerekli bilgilere mobil ağlar üzerinden erişim sunuyor. Mobil sağlık hizmetleri açısından çok önemli olan bu özellik, sağlık çalışanlarının nerede olursa olsun hasta bilgilerine ve diğer kritik verilere erişimini sağlıyor. 

Yeni cihazlarla birlikte sunulan WiFi 6 ve 4G LTE[1] gibi gelişmiş bağlantı seçenekleriyle sağlık çalışanları, hastalarıyla uzaktan kolayca bağlantı kurabiliyor, hasta sağlığını dijital olarak izleyebiliyor ve zahmetsizce sanal ziyaretler ayarlayabiliyor. Bu işlevsellik, sanal bakım ve tele-sağlık çözümlerine yönelik artan ihtiyacı destekleyerek, konumdan bağımsız olarak sürekli hasta bakımına olanak tanıyor.  

Acer Chromebook’lar tam boy klavye, dört farklı modda kullanım ve anında açılabilme fonksiyonelliği sayesinde sağlık profesyonelleri ve hasta bakıcılar için geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu özellikler, hasta bakıcıların reçetelere ve tıbbi vaka özetlerine rahatça erişmelerini sağlayarak yüksek kaliteli bakım sunabilme becerilerini artırıyor. 

Acer Chromebook’lar sağlık hizmeti ortamları için dayanıklı ve uygun maliyetli bir seçenek ortaya koyuyor. MIL-STD-810H sertifikası ve sıvı dökülmesine dayanıklı klavyeleri, sağlık hizmetlerinin zorlu koşullarına dayanabilmelerini sağlıyor. Sundukları dayanıklılık, maliyet etkinliği ile birleştiğinde cihazlar sağlık hizmeti sağlayıcıları için ideal bir çözüm haline geliyor. 

Sağlık hizmetleri değişse de zorluklar devam ediyor        
 
Sağlık hizmetlerinin sunumuna yönelik bazı yöntemler değişmiş olsa da, benzer engeller hâlâ varlığını sürdürüyor. Sağlık hizmetlerinin toplam maliyeti artıyor, birçok kuruluş personel sıkıntısı çekiyor, mevcut personel bitmek bilmeyen dokümantasyon, raporlama ve hasta dosyalarına erişime dair zorlukların baskısı altında eziliyor. Bunun yanı sıra sağlık kuruluşları hasta verilerinin bütünlüğünü tehlikeye atan fidye yazılımı saldırılarına maruz kalıyor. Bu nedenle çalışanlar hastalarına daha kaliteli deneyim sunmak amacıyla bilindik, sezgisel, uygun erişim sunabilen ve güvenliği göz ardı etmeyen teknolojiler istiyorlar. 

Acer Chromebook cihazları, sundukları özelliklerle hasta memnuniyetini artırmak için somut çözümler ortaya koyuyor.

Acer’ın kapsamlı Chromebook portföyü, üzerlerinde yüklü gelen Enterprise Yükseltmeli ChromeOS sayesinde bulut üzerinden çalışanları parmak izi okuyucuları, Citrix Ready Sertifikasyonu™ ve endüstri lideri video konferans uygulamalarına güvenle giriş gibi en yeni özelliklerle güçlendiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Hbr HD Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *