«
  1. Anasayfa
  2. Spor
  3. Bant boru off-road team, uluslararası baja troia Türkiye yarışını sınıfında 2 sırada tamamladı

Bant boru off-road team, uluslararası baja troia Türkiye yarışını sınıfında 2 sırada tamamladı

bant-boru-off-road-team-uluslararasi-baja-troia-turkiye-yarisini-sinifinda-2-sirada-tamamladi.jpg

BANTBORU Off-Road Team, 22 – 25 Eylül tarihleri arasında İSOFF organizasyonunda Çanakkale’nin benzersiz atmosferinde gerçekleştirilen ve Doğu Avrupa Baja Kupası’nın Türkiye ayağını oluşturan Baja Troia Türkiye yarışını, kendi klasmanı TH2 sınıfında 2inci sırada tamamladı ve podyumda yer aldı. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya'dan da yarışmacı ekipler katıldı.

 

Kendi alanında ülkemizin küresel pazarda söz sahibi markası BANTBORU’nun, ‘Rekabetçi Performans’ felsefesiyle 2017 yılında hayata geçirdiği ve o günden bu yana yol dışı parkurlardaki başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan BANTBORU Off-Road Team, Doğu Avrupa Baja Kupası’nın Türkiye ayağını oluşturan Baja Troia Türkiye yarışını, kendi klasmanı TH2 sınıfında 2inci sırada tamamladı. 

 

İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) organizasyonunda 22–25 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen Baja Troia Türkiye, Doğu Avrupa Baja Kupası’na puan vermesinin yanı sıra bu yıl FIA Cross Country Baja yarışlarının Avrupa ayağına aday yarış statüsünde koşuldu. Yarışa ülkemizin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya'dan da ekipler katılım gösterdi.

 

22 Eylül günü Kordon Boyu'nda Truva Atı heykeli önünden verilen sembolik startla başlayan yarışta Batuhan Korkut’a co-pilot olarak Mert Tepe eşlik etti.

 

Çanakkale'nin büyüleyici doğası ve tarihi dokusunu da yansıtan zorlu etaplarla 25 Eylül’e dek süren yarışın ilk gününü, BANTBORU Off-Road Team otomobil genel klasmanında liderlikle bitirdi. 

 

BANTBORU Off-Road Team, ikinci gün yaşanan mekanik sorunlara rağmen istikrarlı sürüş stratejisi ve başarılı teknik servisle Rekabetçi Performansını yarışın geneline yayarak hedefleri doğrultusunda TH2 sınıfında İkincilik derecesi elde ederek podyumda kendine yer buldu. 

 

Bir diğer BANTBORU Off-Road Team sporcusu ve Türkiye’nin ilk kadın Off-Road Birincisi olan, Batuhan Korkut’un eşi İlayda Hancı Korkut ve 1,5 yaşındaki kızları İlay, yarışı yerinde takip ederek moral destek sağladılar.

 

BANTBORU Off-Road Team’in bir sonraki yarışı, 08-09 Ekim tarihlerinde Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü tarafından düzenlenecek olan Ulusal Off-road Şampiyonası Denizli ayağı olacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Hbr HD Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *