«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Çimento Sektöründen Geleceğe Yatırım

Çimento Sektöründen Geleceğe Yatırım

cimento-sektorunden-gelecege-yatirim.jpg

Çimento sektörünün iki çatı kuruluşu Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile TÜRKÇİMENTO, eğitim için bir araya geldi. Sürdürülebilir rekabet avantajının en önemli kaynağının insan olduğu gerçeğinden yola çıkan sektör liderleri, MEF Üniversitesi iş birliğinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) programını başlattı. Sektörden 34 çalışanın yer alacağı Çimento Sektörü MBA Programının ilk dersi 26 Eylül 2022’de başladı.

 

İnsan kaynağının öneminin anlaşıldığı şu günlerde bir hamle de çimento sektöründen geldi. Sektörün iki çatı kuruluşu olan ÇEİS ve TÜRKÇİMENTO, sektör çalışanlarının gelişimi için harekete geçti. Bu kapsamda MEF Üniversitesi ile iş birliği yapan sektör kuruluşları, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) programını hayata geçirdi. Farklı seviyeden 34 çalışanın katılacağı program 1 yıl sürecek.

 

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ERKUT’un koordinasyonunda çimento sektörüne özgü olarak tasarlanan program, MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİNÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN ve TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY’ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninin ardından 26 Eylül 2022’de başladı. 

 

ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN, “Gelişen ve değişen dünyamızda insana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunun farkındayız. Bu nedenle sektör olarak elimizi taşın altına koymamızın yeterli olmayacağının, o taşı kaldırmamız gerektiğinin önemini biliyoruz. Bu nedenle sektör olarak bir araya gelerek çimento sektörü özelinde MBA programını başlattık.” dedi. TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan BOZAY ise “Çimento sektörü kişi başına düşen eğitim saati en yüksek sektörlerden biridir. Sektör özelinde başlatacağımız çok kapsamlı eğitim programlarımızla çimento sektöründe çalışanların hem teknik bilgi seviyesine hem de kişisel gelişimine katkı sunmayı hedefliyoruz.  MEF Üniversitesi iş birliği ile geliştirdiğimiz ve sektörümüzde insan kaynağı niteliğine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz “Operasyon ve Süreç Yönetimi”, “Stratejik Yönetim”, “Finansal Yönetim”, “Hukuk”, “Sürdürülebilirlik”, “Ekonomi” gibi içeriklerle oluşturulan derslerin ele alınacağı eğitim programıyla insan kaynağımızın gelişimine yatırım yapmaktan her zaman gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Hbr HD Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *