«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Pizza Hut’ın 2023 Hedefi Türkiye’de 300 Restoran!

Pizza Hut’ın 2023 Hedefi Türkiye’de 300 Restoran!

pizza-hutin-2023-hedefi-turkiyede-300-restoran.jpg
  • Pizza Hut Türkiye’nin yatırım hedefi 2022 yılı sonu kadar 150, 2023 yılı sonuna kadarsa 300 restorana ulaşmak. 
  • İŞ Gıda çatısı altında dinamik bir büyüme ivmesi yakalayan Pizza Hut Eylül 2022’de 36 saate 1 restoran açarak bir rekora imza attı. 
  • Pizza Hut’ın tüm ürünleri 99 yerli malıyla üretiliyor.
  • Bugün itibariyle istihdam sayısı 1.200 kişiyi aştı.
  • Restoran yönetim ekibinin üçte biri, üst yönetimin 50’si kadınlardan oluşuyor.

 

İŞ Holding’e bağlı İŞ Gıda; 1952 yılında kurulan KFC’nin ve 1958 yılında kurulan Pizza Hut’ın Türkiye ve KKTC master franchise’ı. Yakın zamanda markaları arasına Krispy Kreme’i de ekleyen İŞ Gıda, dünyanın ilk hızlı servis restoran zinciri KFC ve 7’den 70’e pizza severlerin hafızasında değişmez bir yeri olan Pizza Hut ile bugün hepsi kendine ait 350’yi aşkın restoranıyla hizmet veriyor.

 

İŞ Gıda, Türkiye’yi pizza ile tanıştıran ilk global pizza markası Pizza Hut’ın, 100. restoranını 28 Eylül ‘de Beylikdüzü’nde açtı. İŞ Gıda bünyesinde olan ve restoranlarının 100’ünü kendi işleten Pizza Hut Türkiye’nin 2023 hedefleri büyük. 

 

Türkiye’nin insan odaklı pizza markası Pizza Hut, 2022 yılının ilk 8 ayında 6’sı yeni olmak üzere 8 ilde 66 restoran açarken, Türkiye’de yatırım hedeflerini yükseltti. Eylül ayında yoğun bir tempo ile 36 saatte 1 restoran açan Pizza Hut, 2023 sonunda 300 restoran hedefliyor.

 

Ürünlerini 99 gibi yüksek bir oranda yerli malıyla üreten Pizza Hut’ın master franchise şirketi İŞ Gıda, ekipmanlarının büyük bir çoğunluğunu kendi bünyesinde üretiyor ya da yerli iş ortaklarından tedarik ediyor. 

 

Gıda Sektöründe İstihdam Yatırımı: Üst yönetimin 50’si kadın

Pizza Hut, Türkiye’de istihdama olan katkısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 2022 yılının Şubat ayından bu yana istihdam sayısını ikiye katlayarak bugün itibariyle 1.200’den fazla çalışanıyla, genç istihdamı ve kadın çalışan oranını yükselten Pizza Hut’ta restoran yönetim ekibinin üçte biri, üst yönetimin 50’si kadınlardan oluşuyor. 

 

Eğitim ve gelişim stratejileri doğrultusunda toplam iç terfi oranı 19 seviyesine ulaşan Pizza Hut, önceki yıllarda uyguladığı genç istihdamı artırma politikasını güçlendirmek amacıyla üniversitelerle ve meslek liseleriyle iş birliğini genişletmeyi hedefliyor.

Pizza Hut Türkiye Genel Müdürü Sencer Salbaş; “Türkiye’nin en insan odaklı pizza markası olarak hem çalışanlarımızı hem de müşterilerimizi tüm kararlarımızın merkezinde tutuyoruz.’’ şeklinde konuştu. 

Pizza Hut global üst düzey yöneticilerinin katıldığı açılışta, değerli isimler yer aldı. Pizza Hut CEO’su Aaron Powell, CPO James Watts, CDO Joseph Call, CMO Christophe Poirier Dallas Genel Merkez’den, Türkiye’nin de bağlı olduğu META (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) bölgesi Genel Müdürü Ewan Davenport ise Dubai’den açılış için gelen isimlerden oldu.  

100. restoran açılışında konuşan Pizza Hut Türkiye Genel Müdürü Sencer Salbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Pizza Hut’ın insan odaklı bir marka olduğuna işaret ederek, bu doğrultuda çalışanlarını ve müşterilerini ön planda tutarak 2023 yılında 300 restorana ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Hbr HD Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *